Dagmar Klepáčková CA Orchidea

  • +420 720 962 602
  • hostinne@ca-orchidea.cz

Pohodový týden - Azorské ostrovy - zelený maják Atlantiku São Miguel

Termín:01.05. (Ne) - 08.05. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:928712

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 44 990 Kč

Úvod
Nejzápadnější výspa Evropy v Atlantském oceánu - to jsou Azorské ostrovy. Osamoceně ležící v cestě Golfskému proudu poskytují po staletí azyl všem mořským vlkům. Pojďte se s námi vydat na největší a nejznámější z nich - ostrov São Miguel - mnohými považovaný za poslední výčnělek bájné Atlantidy. Uvnitř rozeklaných vulkanických masivů se ukrývají mohutné krátery s průzračnými jezery a svahy porostlými koberci hortenzií. Pravým opakem dramatické horské krajiny jsou pak poklidné rybářské vesničky a osamocené pláže na pobřeží, které přímo vybízí k odpočinku. V rámci ceny zájezdu jsou zahrnuty veškeré vstupy, bohatá polopenze a navíc ještě tradiční místní oběd.
Program zájezdu

1. den:
odlet z Prahy do PONTA DELGADY, transfer na ubytování. Ubytování v hotelu, seznámení skupiny, večeře.
2. den:
snídaně, přesun do oblasti národního parku kaldery SETE CIDADES, která je považována za jeden ze sedmi divů Portugalska. Túru (cca 3 hod., obtížnost 2) po hraně kráteru zahájíme výstupem na panoramatickou vyhlídku, ze které uvidíme na celou soustavu tamních jezer, oceán i pohádkovou krajinu ostrova. Dále pokračujeme kolem LAGOA AZUL s úchvatnými výhledy na nitro kráteru se smaragdovými a tyrkysovými jezery, koberci modrých hortenzií a stromových kapradin a malebné vesničky v okolí jezer. Odpočinek ve městečku SETE CIDADES s možností krátké procházky ke břehům jezera LAGOA AZUL a občerstvení v místní restauraci. Dále pokračujeme mikrobusem se zastávkou na vyhlášené vyhlídce ESCALVADO, odkud uvidíme strmé útesy s pozadím proslulého městečka MOSTEIRO. Na závěr projížďka tímto malebným městem a zastávka na „oceánském koupališti“ - možnost koupání v „lagunách“ vytvořených přílivem. Návrat na ubytování, večeře.
3. den:
snídaně, odjezd na celodenní výlet do stále živé vulkanické oblasti FURNAS. Túra (cca 2 hod., obtížnost 1) okolo jezera LAGOA DAS FURNAS. Návštěva místních velmi aktivních solfatarů, kde shlédneme přípravu místního typického pokrmu COZIDO NAS CALDEIRAS (směs z masa či ryb a zeleniny) vařeného přímo v horké sopečné půdě, který následně ochutnáme v místní restauraci. Po obědě návštěva lázní Furnas, které jsou proslulé svými 22 horkými prameny a botanické zahrady TERRA NOSTRA s exotickou květenou, smaragdovými jezírky a mechem obrostlými sochami nymf. Možnost koupání v netypickém lázeňském bazénu s teplotou 39°C. Při návratu do PONTA DELGADY ještě zastávka na jediné evropské ČAJOVÉ PLANTÁŽI CHÁ GORREANA, kde budeme moci nahlédnout do výroby a samozřejmě ochutnat a nakoupit místní produkty. Příjezd na ubytování, večeře.
4. den:
odpočinkový den - snídaně, prohlídka PONTA DELGADY - hlavního města celého souostroví. Projdeme se křivolakými uličkami, navštívíme místní kostely převážně z přelomu 15. a 16. století, navštívíme místní botanické zahrady i parky a vystoupáme do staré kamenné věže s neopakovatelnými výhledy na celé město. Fakultativně možnost návštěvy místních muzeí. Odpoledne využijeme například pro návštěvu nedaleké vulkanické pláže PRAIA DAS MILICIAS (místní dopravou). Návrat na ubytování, večeře.
5. den:
snídaně, odjezd na celodenní výlet. Pěší túra (cca 4 hod., náročnost 2) vede přírodní rezervací z části podél levády (uměle vybudované koryto vody sloužící k zavlažování). Pastviny i bujná vegetace s řadou endemitů, nádherné výhledy na jižní pobřeží S. Miguel (Vila Franca do Campo a Ribeira da Praia). nás dovedou až na břehy kouzelného vulkanického jezera LAGOA DO FOGO (Ohnivé jezero), kde budeme moci pozorovat racky, kteří v době hnízdění mohou svá hnízda nekompromisně bránit proti zvířecím i lidským vetřelcům. Návrat do výchozího bodu, Přejezd na vyhlídku nad jezero. Pokračujeme do pobřežního letoviska RIBEIRA GRANDE - krátká procházka městečkem s možností občerstvení v místních restauracích. Následuje zastávka ve výrobně místních ovocných likérů s ochutnávkou. Pozdní odpoledne pak strávíme v exotických lagunách CALDEIRA VELHA s možností koupání pod vodopády i v termálních pramenech (27-38 °C). Návrat na ubytování, večeře.
6. den:
snídaně, odjezd na celodenní túru s výstupem na PICO DA VARA (1 103 m n. m. - nejvyšší bod ostrova, cca 4 hod., obtížnost 2). Cesta přírodní rezervací lemovaná cedrovým porostem i travinami vede přes plošinu GRAMINHAIS až na vrchol, odkud nás čekají panoramatické výhledy přes celý ostrov a širý oceán rozléhající se do všech světových stran. Za dobré viditelnosti uvidíme i na sousední ostrov SANTA MARIA. Dále pokračujeme na fascinující vyhlídku u vesničky ALGARVIA - strmé útesy spadající do Atlantiku, kde s trochou štěstí zahlédneme velryby. Při zpáteční cestě ještě krátká procházka u vodních mlýnů a vodopádu RIBEIRA DOS CALDEIROS. Návrat na ubytování, večeře.
7. den:
snídaně, individuální volno - nákupy suvenýrů, koupání v přístavním koupališti nebo na pláži. Kolem poledne pěšky do přístavu, kde nás místní odborníci seznámí s historií lovu velryb a s jejich pozorováním. Fascinující cca 4hodinová plavba na širý oceán (fakultativně, cca 55 EUR), při které budeme moci pozorovat nesčetné druhy delfínů a velryb. Výskyt velryb je v oblasti Azorských ostrovů velmi vysoký a lze spatřit 12-15metrové jedince. Mimořádným zážitkem pak jistě bude i možnost plavání s delfíny, kterých je zde nespočet (v případě příznivých podmínek). Návrat v pozdních odpoledních až večerních hodinách. Večeře.
8. den:
snídaně (dle letového řádu případně formou balíčku), odlet do ČR.
Cena zahrnuje
letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 12 500 Kč, transfery z a na letiště, 7x ubytování v hotelu s polopenzí, 1x tradiční oběd (místní specialita), výlety dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
Cena nezahrnuje
ostatní strava, fakultativní programy, vstupné mimo program a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 5 600 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 360 Kč, do 80 000 Kč za 960 Kč.

Podobné zájezdy

Pohodový týden - Azorské ostrovy - zelený maják Atlantiku São Miguel

destinace: Azorské ostrovy, Poznávací zájezdy - Azorské ostrovy, Azorské ostrovy

termín:01.05. (Ne) - 08.05. (Ne) 2022 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

Pohodový týden - Azorské ostrovy - zelený maják Atlantiku São Miguel
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...