Dagmar Klepáčková CA Orchidea

  • +420 720 962 602
  • hostinne@ca-orchidea.cz

Po stopách Židů

Termín:23.10. (So) - 24.10. (Ne) 2021

změnit termín

Délka pobytu:2 dny, 1 noc

ID hotelu:916044

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Dle programu

Cena vč. tax: 2 290 Kč

Poloha
Krakovská továrna Oskara Schindlera za druhé světové války chránila stovky Židů, kteří tvořili polovinu zaměstnanců. Po likvidaci krakovského ghetta se Schindlerovi podařilo zřídit v těsné blízkosti továrny pobočný tábor pro lidi, kteří by jinak skončili v plynových komorách. Na těchto lidech sice vydělával, avšak těmito penězi uplácel esesáky a gestapáky, aby nad zaměstnáváním Židů přimhouřili oči.
Nikdo neměl o továrnu dlouho zájem, až když získal film Stevena Spielberga Schindlerův seznam několik Oscarů, začala se veřejnost zajímat a město objekt koupilo v roce 2005. Postupem času se z něj stalo muzeum o historii Krakova a Židů během 2. světové války
V rámci zájezdu navštívíte i místo, kde už Židé tolik štěstí neměli, a tím je koncentrační tábor Osvětim, kde zemřelo více než 1,5 milionů nevinných lidí, většinou z nich byli právě Židé.
Program
1. Den: Odjezd v brzkých ranních hodinách. Dopoledne návštěva bývalého koncentračního tábora Osvětim. Následovat bude 3,5 hodinová prohlídka památníku s místním průvodcem. V rámci prohlídky se dozvíte mnohé zajímavosti.Kromě sadistických experimentů páchaných na lidech, jejichž nejznámějším vykonavatelem byl lékař Josef Mengele, umírali vězni v plynových komorách nebo u „Stěny smrti“, před kterou byli zastřeleni nebo oběšení. Mnozí zemřeli také následkem hladu a vysílení, neboť dostávali každý den stejnou stravu, kterou byla řídká polévka s hrachem.
Nejpůsobivěji působí na návštěvníky vitríny plné vlasů, protéz, brýlí, bot atd.
Poté přejezd do Březinky, kde si budete moci prohlédnout další část komlexu, na němž se nacházelo cca 300 budov, v níž panovaly kruté podmínky. Zde končily koleje, z některých transportovaných se stali vězni, druzí skončili rovnou v plynové komoře. Vězni trpěli nedostatkem vody a velmi špatnými hygienickými podmínkami. Odpoledne přejezd do Krakova, kde si prohlédnete hlavní památky, jako například Královský hrad Wawel představující místo nejstaršího osídlení Krakova a pozdější sídlo polských králů. Dále uvidíte Katedrálu sv. Stanislava a sv. Václava, kde se konaly korunovace, ale také zde polští králové nalezli poslední místo k odpočinku. Chybět nebude ani Biskupský palác, který je spjat s papežem Janem Pavlem II, středověké náměstí Rynek Glowny s tržnicí Sukiennice, Mariánský kostel nebo pomník básníka Adama Mickiewicze. Přejezd na ubytování

2. Den: Po snídani návštěva Schindlerova muzea, v jehož chodbách a bývalých kancelářích můžete vidět velmi zajímavou expozici, věnovanou nejen „jeho Židům“, ale válečným dějinám města za nacistické okupace. Budete moci vidět původní hrnky, které se tu vyráběly, originální nástěnnou mapu z Schindlerovi kanceláře a rovněž je tu dřevěná podlaha, která vrže jako za války. Navíc se můžete projít známými interiéry z filmu Schindlerům seznam. Odpoledne se přesunete do židovského části Kazimierz, která byla od středověku po staletí domovem největší židovské komunity v Evropě. Uvidíte zde například Starou synagogu, kde se dnes nachází muzeum kultury a historie krakovské židovské obce. Dále židovský hřbitov Remuh, který je nejstarším v Polsku. Odjezd do ČR v 17:00 hod, příjezd do Prahy kolem půlnoci.
Cena zahrnuje
Autobusovou přepravu
Ubytování se snídaní
Vstup do památníku Auschwitz a do Schindlerova muzea
Služby průvodce
Služby místního průvodce v památníku Auschwitz
Cena nezahrnuje
Vstupné do památek v Krakově
Cestovní a úrazové pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Nástup / Výstup
PRAHA – 01:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
JIHLAVA – 02:30 PARKOVIŠTĚ U BILLY (TŘÍDA LEGIONÁŘŮ)
BRNO – 03:45 UL. ROOSVELTOVA U JANÁČKOVA DIVADLA
OSTRAVA – 06:15 UL. 28. ŘÍJNA (NAPROTI DIVADLU PETRA BEZRUČE)

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

Podobné zájezdy

Po stopách Židů

destinace: Polsko, Poznávací zájezdy - Polsko, Polsko

termín:23.10. (So) - 24.10. (Ne) 2021 (2 dny, 1 noc) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Dle programu

Po stopách Židů
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Vega Tour, s.r.o. IČO: 62917072
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...