Dagmar Klepáčková CA Orchidea

  • +420 720 962 602
  • hostinne@ca-orchidea.cz

AZORY - Sao Miguel - Terceira 2023

Termín:31.08. (Čt) - 07.09. (Čt) 2023

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:899651

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 37 500 Kč

Poloha

AZORY - Sao Miguel - Terceira 2023

letecký poznávací zájezd

 

 


ostrovy Sao Miguel a Terceira...

 

 

 

Termín 2023

dní/nocí

cena (Kč)

31.08. - 07.09.8/737 500

07.09. - 14.09.

(termín vyprodán)

8/737 500

 

 

 

 

 

Program

1.den - V cca 13.30 hod. odlet z Prahy přes Lisabon na ostrov TERCEIRA, který je okouzlující kombinací hustých porostů, pastvin rozdělených zídkami do stovek zelených obdélníčků a čedičových útesů, o které se tříští vlny oceánu. Ubytování v hotelu s bazénem, ve středisku Praia da Vitória známým pro své pestrobarevné budovy a krásnou písečnou pláž.

 

2.den - Zastávka na vyhlídce SERRA DE CUME, odkud lze spatřit půlku ostrova. Nenáročná návštěva unikátní vulkanické jeskyně ALGAR DO CARVAO umožňující nahlédnout do vegetací zarostlého nitra sopky. Prohlídka hlavního města ANGRA DA HEROISMO, jehož přístav býval mezi portugalskými a španělskými mořeplavci důležitou zastávkou na jejich objevitelským plavbách do Afriky, Asie a Ameriky. Díky půvabnému historickému jádru s úzkými uličkami (UNESCO) je dnes památkově nejcennějším místem celého Azorského souostroví. Procházka k majáku na mysu CONTENDAS, která nabídne úžasné pohledy na skalnaté útesy a nekonečnou hladinu oceánu za nimi. Zastávka ve vesničce SAO SEBASTIAO s neobyčejnou stavbou freskami zdobeného kostelíku. Návrat na ubytování.

 

3.den - Krátká vycházka vulkanicky aktivní oblastí FURNAS DO ENXOFRE, po stezce podél sirných funarol - puklin v zemi, ze kterých unikají sirné plyny. Procházka okolo magického jezírka LAGOA DAS PATAS obklopeného cedrovým lesem. Návštěva sýrárny s degustací a možností nákupu. Zastávka na skvostných vyhlídkách SERRETA a RAMINHO. Relaxace v lávových jezírkách BISCOITOS. Přes vyhlídku PONTA DO MISTERIO návrat zpět na ubytování.

 

4.den - Ranní přelet (cca 40 min.) na ostrov SAO MIGUEL. Pěší prohlídka PONTA DELGADA - hlavního města Azorských ostrovů (pobřežní promenáda, úzké uličky s honosnými budovami, katedrála, tržnice…). Ubytování v centru města. Odpoledne fakultativní lodní výlet za pozorováním DELFÍNŮ a VELRYB, které se zde hojně vyskytují. Zahlédnout lze obvykle rovněž vorvaně či delfíny křídlaté. Návrat na ubytování.

 

5.den - Výlet na západ ostrova. Návštěva oblasti SETE CIDADES, sopečného masivu - dle některých výkladů pozůstatku slavné Atlantidy. Úchvatné panorama z tzv. KRÁLOVSKÉ VYHLÍDKY - VISTA DO REI nabízející nezapomenutelný pohled na Modré a Zelené jezero vyplňující impozantní kráter s obvodem 12 km a kolmými stěnami vysokými 300 m. Procházka k další z vyhlídek - BOCA DO INFERNO. Přejezd do oblasti MOSTEIROS - možnost koupání v přírodních bazéncích na břehu oceánu. Návrat na ubytování.

 

6.den - Program ve střední části ostrova: vyhlídka PICO DE FERRO nad kalderou FURNAS s kouřícími gejzíry a horkými vřídly, které jsou zdrojem léčivého bahna a minerální vody; procházka kolem vulkanického jezera; návštěva observatoře; fakultativně oběd v podobě tzv. cozida - pokrmu připraveného v horké lávové půdě; na závěr návštěva zahrady TERRA NOSTRA s bujnou exotickou vegetací a relaxace v termálních pramenech. Návrat na ubytování.

 

7.den - Návštěva městečka LAGOA a exkurze do keramické dílny VIEIRA. Sopečné jezero LAGOA DO FOGO (Ohnivé jezero) patřící k jedné z největších přírodních atrakcí ostrova. Jedná se o modře zabarvenou vodní plochu zaplňující dno vyhaslého kráteru obklopeného vysokými kopci s bílými písčitými plážemi. Zastávka v návštěvnickém centru CALDEIRA VELHA s biosférickou rezervací a geotermálními prameny. Prohlídka GORREANA - jediné evropské čajové plantáže s muzeem zahrnujícím dodnes funkční zařízením z 19. stol. na zpracování čaje. Návrat na ubytování.

 

8.den - Ranní transfer na letiště. Přílet přes Lisabon do Prahy v cca 18.30 hod.

Ubytování

7x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením).

 

Možnost příplatku jednolůžkového pokoje = 7 000 Kč.

Stravování

7x snídaně

Cena zahrnuje

letenku Praha - Terceira - Sao Miguel - Praha včetně odbaveného zavazadla
► dopravu klimatizovaných autokarem
► 7x ubytování v hotelu***
► 7x snídani
► průvodce
► pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

komplexní cestovní pojištění vč. poj. storna (lze připlatit u CK)
► doporučená částka na vstupné a výlet lodí: cca 70 €
► příplatek za jednolůžkový pokoj = 6 000 Kč/pobyt

Doprava

LETECKÁ + transfery na Azorech klimatizovaným autokarem.


Odlet/Přílet: Letiště Václava Havla - Praha 6. 

 

Poznámka:
CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.). Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

Podobné zájezdy

AZORY - Sao Miguel - Terceira 2023

destinace: Azorské ostrovy, Poznávací zájezdy - Azorské ostrovy, Azorské ostrovy

termín:31.08. (Čt) - 07.09. (Čt) 2023 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

AZORY - Sao Miguel - Terceira 2023
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...