Dagmar Klepáčková CA Orchidea

  • +420 720 962 602
  • hostinne@ca-orchidea.cz

Bad Ischl, Gasthof Pfandl - léto **

Termín:30.09. (Pá) - 03.10. (Po) 2022

změnit termín

Délka pobytu:4 dny, 3 noci

ID hotelu:613762

Doprava:Vlastní

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 3 050 Kč

Poloha

Atraktivní region Horní Rakousko nabízí jedinečnou kombinaci pobytu, a to relax na plážích jezer a aktivní pobyt v okolních horách. Z hornorakouských jezer jsou zejména u jachtařů oblíbená jezera Attersee a Traunsee, k nejteplejším patří Mondsee a sousední Irrsee. Perlami Solné komory jsou Wolfgangsee a Halštatské jezero. Přírodní klenot Národní parku Vápencové Alpy(Nationalpark Kalkalpen) se nachází na jihu Horních Rakous a pyšní se vzácnými živočišnými druhy a malebnými oblastmi pro pěší turistiku (Ennstal, Pyhrn-Priel a Steyrtal). Cyklotrasy: Enžská stezka, Innská stezka, Mozartova cyklostezka (www.radfahren.at).

Bad Ischl je lázeňské středisko, které patřilo ve druhé polovině 19. století k nejnavštěvovanějším lázním v Evropě. K mezinárodní proslulosti přispěl i předposlední habsburský panovník František Josef I, který si město na soutoku řek Ischl a Traun natolik oblíbil, že si zde nechal postavit v centru  letní rezidenci (Kaiser Villa) v biedermeierovském stylu  a zde se i zasnoubil s populární princeznou Sissi. Šestnáctiletá dcera bavorského arcivévody Maxmiliána jej okouzlila natolik, že farář místního kostela již druhý den po seznámení požehnal mladému páru snoubenců.  Z této romantické historie žije město dodnes. Traduje se také, že dobré zdraví „prince ze soli“, jak byl císař v dětství nazýván, bylo přisuzováno pobytu jeho matky Žofie v Ischlu v době těhotenství. Císařské město je protkáno sítí malých a romantických uliček a říčka Traun svou nádhernou barvou dotváří zdejší romantiku. Vila známého skladatele Franze Lehára stojí na břehu říčky. Za návštěvu stojí známá cukrárna Zauner v uličce Pfarrgasse, kterou s oblibou navštěvoval císařský pár.

Poloha: Rodinný penzion Pfandl  leží cca 2 km od městečka Bad Ischl směrem k jezeru Wolfgangsee (cca 8 km). Má výbornou regionální kuchyň a rodinná atmosféra i přátelský personál vám zajistí  pohodovou dovolenou. Zastávka autobusu do Bad Ischlu je 150 metrů, rovněž tak obchody.

Vybavení

restaurace s místní kuchyní, pivní zahrada, dětské hřiště, parkoviště. 

Ubytování

útulné  dvoulůžkové pokoje cca 18 m2, s možností 2 přistýlek se sprchou a WC, TV.
Dětská postýlka je na vyžádání a je zdarma. 
Minimální pobyt 4 dny / 3 noci. 

Stravování

bufetová snídaně, večeře  - výběr ze dvou variant 3chodového menu za příplatek

 

Cena zahrnuje

4 dny/3 noci ubytování se snídaní, COVID storno,  Salzkammergut Erlebnis Card (slevová karta), parkovací místo, pojištění CK proti úpadku. 

 

Cena nezahrnuje

večeře 690 Kč/ pobyt, pobytovou taxu 3.50 €/od 15 let - platba na místě. Domácí mazlíčci vítáni - 5 €/ den - platba na místě.

Salzkammergut Erlebnis Card (slevová karta)

Karta Salzkammergut Erlebniscard – karta s množstvím slev až do 30 % z více než 110 atrakcí, např. výlet lodí po jezeře, jízdenka na  horské vlaky, vstup do muzeí, vstup do solných dolů a další.

Podobné zájezdy

Bad Ischl, Gasthof Pfandl - léto **

destinace: Rakousko, Horní Rakousko, Dachstein West

termín:30.09. (Pá) - 03.10. (Po) 2022 (4 dny, 3 noci) | změnit termín

doprava: Vlastní /

strava: Snídaně

Bad Ischl, Gasthof Pfandl - léto
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...